Skip to main content

Co musisz wiedzieć o separatorach szlamu?

Oferowane przez firmę Marian Każmierczyk Narzędzia Diamentowe, separatory szlamu Golz posiadaają certyfikat SLURRY RECYCING SOLUTION-ENVIRONMENTAL PROTECTION (ROZWIĄZANIE DO RECYKLINGU ŚCIEKÓW ? OCHRONA ŚRODOWISKA) a separator SFP3L otrzymał złoty medal na Międzynarodowych Targach Rzemiosła BUNDESPREIS 2012 w Niemczech za wybitne osiągnięcia innowacyjne dla branży.

Procesy obróbki betonów technikami diamentowymi w większości odbywają się na mokro. Operacje cięcia, frezowania, wiercenia i szlifowania betonów na mokro, mają na celu, chłodzenie narzędzi, odprowadzanie pyłu a także zapobiegania zakurzenia pyłem cementowym, który jest generowany w dużych ilościach. W efekcie produktem ubocznym jest szlam cementowy, który jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia, środowiska oraz niebezpieczny dla infrastruktury kanalizacyjnej. Wylewanie lub spuszczanie szlamu do kanalizacji, powoduje zmniejszenie jej przepustowości a nawet ich zablokowanie. Szlam trafiający do cieków wodnych poza pyłem cementowym może zawierać pył stalowy oraz różne związki chemiczne dodawane do konstrukcji betonowych i posadzek jest zabójczy dla środowiska naturalnego. Istotna jest też oszczędność wody, na którą jest duże zapotrzebowanie w tego typu pracach . Dostępne w naszej ofercie separatory szlamu Golz (mk-diament.pl/oferta/maszyny/separatory-szlamu/separatory-szlamu/separator-szlamu-sfp8l), oddzielają wodę od cząstek stałych, wykorzystując do tego celu wyłącznie sprężone powietrze.

Do czego służą separatory szlamu?

Dzięki swym niewielkim gabarytom, separatory szlamu mogą pracować w każdym miejscu. Zostały one tak zaprojektowane, żeby oddzielać cząstki stałe znajdujące się w wodzie. Jej ponowne wykorzystanie przy obróbce betonów na mokro, zmniejsza koszty wykonywanych prac. Warto podkreślić, że w procesie oczyszczenia wody, bierze tu udział wyłącznie sprężone powietrze. Dzięki separatorom odzyskuje się cząstki stałe z wody w postaci sprasowanych placków, które można ponownie wykorzystać przy produkcji betonów lub innych materiałów budowlanych.
Firmy, które zajmują się profesjonalną obróbką betonów, laboratoria budowlane i inne firmy usługowe, które generują szlam cementowy, z uwagi na ochronę środowiska, powinny bezwzględnie posiadać separatory szlamu.

Najważniejsze parametry urządzeń

Ważnym parametrem tych urządzeń jest ich zapotrzebowanie na powietrze, które najczęściej oscyluje w granicach 250 - 500 l/minutę. Duże znaczenie dla funkcjonalności separatora ma wydajność recyklingu, która (w zależności od modelu) waha się w granicach 400 - 2000 l/h.
Zintegrowana, samozasysająca pompa podaje szlam bezpośrednio do jednostki filtrującej. W zależności od zawartości cząstek stałych, filtry napełniają się w ciągu 5 do 10 minut. Podczas procesu filtrowania sprasowane i suche placki samoczynnie wyrzucane są z filtra. Małe "kompaktowe" modele ważą: typ SFP3L około ca 79 kg , typ SFP8L- ca 320 kg a największy- typ SFP647 -ca 520 kg. Wszystkie te separatory oferowane są przez firmę Marian Kaźmierczyk Narzędzia Diamentowe w korzystnych cenach.

Wróć